1. Проект "Ново работно място" - 01.01.2014г.-01.07.2015г.
Общата цел на проекта е да се създаде заетост и възможности за професионална реализация на безработни младежи до 29 години във фирма „Десита”ЕООД.
Специфичните цели са:
- Да се повиши готовността за работа във фирма „Десита” ЕООД на младежите от целевата група чрез предоставяне на обучения за професионална квалификация и ключови компетентности;
- Да се създадат подходящи условия за работа във фирмата на хората от целевата група
Да се наемат във фирмата безработните младежи, успешно преминали обученията
2. Прооект "Ваучери за заети лица"
Операцията ще предостави възможност на заетите да придобият нови или да разширят знанията и уменията си чрез придобиване на квалификация и ключови компетенции. По този начин тези лица ще повишат адекватността на своите умения спрямо актуалните нужди от страна на бизнеса. Общият размер на безвъзмездната финансова помощ по настоящата процедура е 50 млн. лв.
Желаещите да участват в проекта ще имат възможност да преминат професионално обучение и/или обучение за придобиване на ключова компетентност с ваучери съгласно ПМС № 280/2015 г. Обучението по ключова компетентност може да бъде общуване на чужди езици – КК 2 или дигитална компетентност – КК 4. Безвъзмездното финансиране по проекта е в размер на 85% от стойността на ваучера, а останалите 15% се доплащат от обучаваното лице.
3. Проект "Международно сътрудничество за проучване и трансфер на социални иновации"-24.10.2017г.-31.12.2018г.
Проектът е разработен, за да предложи решения за все по-високите изисквания на пазара на труда, необходимостта от оптимизирането на разходите, нуждата от нови знания на човешките ресурси, търсени от работодателите. Затова той предвижда да се проучат и адаптират нови услуги в рамките на процеса на обучение с цел да се създадат нови социални възможности и сътрудничества. Партньор е Технологичен и бизнес център за професионално обучение - Висагинас от Литва (Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras) и неговите представители ще участват активно в дейностите по проекта.
При реализацията на проекта ще се постигне идентифициране на шест иновативни практики и трансфериране на 2 от тях, а именно: Он-лайн обучителен център и WEB - съветник за работодатели. Заложените дейности са в съответствие на инвестиционни приоритети 5 и 6 на процедурата и отговарят на потребностите на целевите групи по тях - заети лица, в т.ч. наети и самостоятелно заети лица; работодатели. По този начин ще се отговори на неотложните социални искания, свързани с ограниченото време за учене на активните хора и все по-голямото използване на он-лайн услуги, което може да се случва по всяко време на денонощието. Практиките са иновативни, защото са свързани с предлагане на иновативни услуги, а и цялостното създаване и управление на он-лайн обучителен център и поддържането на услугата WEB - съветник за работодатели са нови дейности за Кандидата и за региона ни. Предвижда се новосъздадения он-лайн обучителен център чрез иновативен набор от инструменти за електронно обучение да разшири границите за преподаване и учене и индиректно да допринесе за подобряване на благосъстоянието на хората - от една страна като подобрява квалификацията им и техните знания при по-лесно управление на личното време, а от друга страна - заради по-ниска себестойност на цената на обучението.
Проектните цели са обвързани с предвидените резултати по проекта и са в синхрон с основния стълб на стратегията на ОП РЧР : "По-висока и по-качествена заетост"
4.Преодоляване недостига на средства и липсата на ликвидност, настъпили в резултат от епидемичния взрив от COVID-19
На 23.06.2020г. фирма "ДЕСИТА" ЕООД сключи договор BG16RFOP002-2.073-0898-C01 за изпълнение на проект „Преодоляване недостига на средства и липсата на ликвидност, настъпили в резултат от епидемичния взрив от COVID-19" по Оперативна програма „Иновации и конкурентоспособност“ 2014 - 2020 .Договора за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ се съфинансира от Европейския фонд за регионално развитие.
Проектът ще се изпълнява от 23.06.2020 г. до 23.09.2020 г.
Общата стойност на проекта е 10 000,00 лв., от които 8 500,00 лв. европейско и 1 500,00 лв. национално съфинансиране.